Kiralama Koşulları


ARAÇ KİRALAMA SÜRESİ: En kısa araç kiralama süresi 24 saattir.


SÜRÜCÜ BELGESİ VE KULLANIM YAŞI: Ekonomik grup araçlar için en az 22 yaşını doldurmuş ve 2 yıllık geçerli ehliyet sahibi olması, orta grup araciar için en az 25 yaşını doldurmuş ve 3 yıllık geçerli ehliyet sahibi olması, üst grup araçlar için 28 yaşını doldurmuş olması ve 5 yıllık geçerli ehliyet sahibi olması, lüks grup araçlar için 30 yaşını doldurmuş olması ve 5 yıllık geçerli ehliyet sahibi olması gerekir.


ÖDEME VE DEPOZİTO: Kiralamalar nakit,havale ve geçerli bir kredi kartı ile yapılabilir. Benzin ve diğer oluşacak ekstralar için kredi kartından,kiralanan araç grubuna göre 1000-5.000 TL tutarında ön provizyon bloke edilir.Üst ve lüks grup araçlar için iki ayrı kredi kartından 5.000; er TL provizyon bloke edilir. Son provizyon tutarı,araç tesliminde belirlenir. Yurt Dışından Gelen gurbetçi müşterilerimizden kredi kartı zorunluluğu aranmamaktadır.


TRAFİK CEZALARI :Trafik kurallarına uyulmaması sonucu ortaya çıkacak her tür trafik cezasının (köprü ve otoyollarda hatalı gişe kullanılması da dâhil olmak üzere) ödemesi ve hizmet bedeli sözleşmede ismi geçen kiracıya ait ve kira sözleşmesinde bilgileri bulunan kredi kartından tahsil edilecektir.


REZERVASYON İPTAL VE İADE ŞARTLARI :Müşterilerimiz rezervasyonlarını, rezervasyonun yapıldığı tarihteki rezervasyon saatine 24 saat kala ücretsiz olarak iptal etme haklarına sahiptirler ve böyle bir durumunda sizden hiç bir ücret talep edilmez. Ayrıca Rezervasyonunuzu gerçekleştirdiğiniz tarihte, rezervasyon ve araç müsaitlik teyidi tamamladıktan sonraki 1 saat içerisinde’de rezervasyonunuzu ücret kesintisi olmaksızın iptal edilebilirsiniz. Yapmış olduğunuz Rezervasyonunuzu yukarıdaki koşullar haricinde iptal etmek istediğiniz taktirde rezervasyon yapmış olduğunuz aracın 1 günlük kiralama bedeli sizden tahsil edilir. Bu tutar size rezervasyonunuz sonrasında gönderilen bilgilendirme e-mailinde belirtilmektedir. İlgili e-postadaki araç ödeme detaylarında her güne ait tutar bilgilerini bulabilirsiniz.


FİYATLARA DAHİL OLAN HİZMETLER: Listede belirtilen Fiyatlara, Muafiyetli Kaza Sigortası ve KDV dahildir. Muafiyetli Kaza Sigortası, çarpışma halindeki hasarları kapsar. Sigorta şartlarının yerine getirilmesi halinde, çarpışma sonucu oluşan hasarın, kiralanan araç grubuna göre minimum 10.000 TL;lik kısmı müşteriye ait olmak üzere, hasarı tazmin eder .Bu sigorta çarpışma halinde olmayan (park yeri,lastik-cam-far)hasarları kapsamaz.  Kiralama sırasında Araç grubuna göre ek bir ücret ödeyerek tam sigorta alınmak şartı ile muafiyet kaldırılabilinir. Tüm Araçlarımızda kilometre sınırı bulunmaktadır. 1 Günlük kiralamalarda 3 güne kadar 300 kilometre , 4 Gün ile 8 gün Kiralamada günlük 250 kilometre, 9 gün ile 13 gün arası kiralamalarda günlük 200 kilometre , 14 gün ile 21 gün arası kiralamalarda günlük 150 kilometre, 22 gün üstü kiralamalarda günlük 135 kilometre ile sınırlıdır. Lüks grup ve minibüs grubu araçlarda günlük 50 kilometre daha düşüktür. Sözleşmede belirtilen kilometre sınırı aşıldığı takdirde; kiracının her bir km için ekonomik ve orta grup araçlarda 2 TL +KDV , lüks ve minibüs grubu araçlarda 3 TL +KDV  olarak ödeme yükümlülüğü vardır. daha detaylı bilgi için lütfen +903224580086 nolu müşteri hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz.


İLAVE HİZMETLERİMİZ:

Tek Yön Kiralama:Aracın teslim alındığı şehirden başka bir şehirde iadesi mümkündür.

Ancak bu durum belli bir ücret karşılıgında ve araç rezervasyon uygunluguna bağlıdır.

Ek Sürücü:Sürücü belgesi ve kullanım yaşı şartlarına uygun olması gerekmektedir.

3.sürücüden sonra her sürücü için günlük ekstra ücret talep edilir.

Teslim ve Bırakma:Önceden haber vermek koşulu ve şartların uygunlugu durumunda belli bir ücret karşılığında aracı adresinize teslim ve bırakma hizmetinden yararlana bilirsiniz.

Bebek ve Çocuk Koltuğu: Çocuğunuzun güvenli seyahati için rezervasyon esnasında bildirmeniz halinde müsaitlik durumuna göre, ücreti karşılığı temin edilecektir.

İlave Saat Kullanımı: Kira başlangıcında belirlenen dönüş saatinde meydana gelecek olan gecikmelerde ;her 1 saatlik gecikme için günlük kiralama bedelinin 1/5’i tahsil edilir. 3 saati geçen sürede 1 günlük kira bedeli tahsil edilir.

Navigasyon: Ofisimizde, seyahatinize konfor katmak için temin edilebilir.Lütfen rezervasyon esnasında bilgi alınız.

Yakıt: Araçlar mümkün olduğunca dolu depo teslim edilir ve dolu teslim alınmak üzere istenir.Oluşacak benzin farkları kullanıcıdan servis ücreti de eklenerek tahsil edilir.


SİGORTADAN YARARLANDIRMA TEMİNATI GEÇERLİLİK ŞARTLARI:

Aşagıdaki hallerde sigortadan yararlandırma teminatı geçersiz sayılacak ve oluşacak zarar sigorta kapsamı dışında kalacaktır.

*Aracın standart kiralama kontratı üzerinde yazılı isimlerden başkasına kullandırılması.

*Araçta kullanım hatası sonucu meydana gelecek zararlar. (aracın yüksek motor hareketi ile kullanılması,kötü yol şartları.patlamış lastik üzerinde yürünmesi,kötü ve yanlış yakıt kullanımı nedeni ile vb)

*Aracın,alkol ve uyuşturucu madde etkisi altında kullanılması.

*Aracın trafik kuralları dışında kullanılması. (yasal hız sınırlarının aşılması,kırmızı ışıkta geçmek vb)

*Aracın dikkatsiz ve tedbir alınmaksızın (yağışlı havada yol şartlarına göre hız ayarlamasının yapılmaması, öndeki aracın emniyetli mesafe ile takip edilmemesi vb) kullanılması.

*Meydana gelen kazada ilgili makamlardan gerekli raporların (trafik ve alkol raporu vb)alınmaması.

*Aracın Çalınması durumunda orjinal anahtarın teslim edilmemesi.

AŞIRI KİR:Kiralanan araçlar ile evcil hayvan taşınması veya araç döşemelerinin ıslak olması,döşemelerde yiyecek ve içeceklerden kaynaklanan kir ve lekelerin temizlenmesinden doğacak masraflar müşteriden tahsil edilir.


whatsapp gsm
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et